Practice Schedule: Tuesday, March 20

 

*SCHEDULE IS SUBJECT TO CHANGE*

Stadium

10:00 a.m.  Garbiñe Muguruza
11:00 a.m.  Petra Kvitova/ Asleigh Barty
12:00 p.m. Svetlana Kuznetsova/ Elise Mertens
2:00 p.m.  Roger Federer
4:00 pm.  Grigor Dimitrov/ Pablo Carreno Busta

Court 4

9:00 a.m.  David Ferrer/ Florian Mayer
10:00 a.m. Caroline Garcia/ Johanna Konta
11:00 a.m. Alexander Zverev/ Guido Pella
1:00 p.m. Novak Djokovic/ Viktor Troicki
2:00 p.m. Jack Sock/ Taylor Fritz
4:00 p.m. John Isner
5:30 p.m. Bob Bryan/ Mike Bryan

Court 5
11:00 a.m.  Jelena Ostapenko/ Alexander Pavlioutchenkov
12:00 p.m. Magdalena Rybarikova/ Barbora Strycova
3:00 p.m. Simona Halep
4:00 p.m. Madison Keys

Court 11
9:00 a.m.  Bethanie Mattek-Sands
10:00 a.m. Kristina Mladenovic/ Sorana Cirstea
11:00 a.m. Gilles Muller/ Benoit Paire
12:00 p.m. Angelique Kerber/ Carla Suarez Navarro
1:00 p.m. Daria Kasatkina
2:00 p.m. Barbora Strycova/ Andrea Sestini Hlavackova
4:00 p.m. Elena Vesnina/ Daria Gavrilova

Court 12
9:00 a.m.  Sloane Stephens
10:00 a.m. Anastasia Sevastova
11:00 a.m. Diego Schwartzman/ Dusan Lajovic/ Caroline Wozniacki
12:00 p.m. Milos Raonic/ Filip Krajinovic
1:00 p.m. Borna Coric/ Andrey Rublev
2:00 p.m. David Goffin/ Joao Sousa
3:00 p.m. Kei Nishikori/ Feliciano Lopez
4:00 p.m. Lukasz Kubot/ Marcelo Melo

Court 13
10:00 a.m.  Victoria Azarenka
11:00 a.m. Elise Mertens/ Svetlana Kuznetsova
12:00 p.m. Richard Gasquet/ Adrian Mannarino
1:00 p.m. Fabio Fognini/ Nicolas Jarry
2:00 p.m. CoCo Vandeweghe/ Ashleigh Barty
3:00 p.m. Damir Dzumhur
4:30 p.m. Sam Querrey

Court 14
4:00 p.m. Juan Sebastian Cabal/ Robert Farah
5:00 p.m. Rogerio Dutra Silva/ Horia Tecau
6:00 p.m. Frances Tiafoe/ Maximilian Martener
7:00 p.m. Thomas Fabbiano

Court 15
3:00 p.m. Aljaz Bedene/ Yoshihito Nishioka
4:00 p.m. Dennis Istomin/ Stefanos Tsitsipas
5:00 p.m. Marcin Matkowski/ Aisam-Ul-Haq Qureshi
6:00 p.m. Mikhail Kukushkin/ Guillermo Garcia-Lopez
7:00 p.m. Dennis Shapovalov

Court 16

3:00 p.m. Petra Martic/ Samantha Stosur
5:00 p.m. Gabriela Dabrowski/ Yifan Xu
6:00 p.m. Naomi Osaka

Court 17
3:00 p.m. Aryna Sabalenka/ Alize Cornet
4:00 p.m. Alla Kudryatseva/ Tatjana Maria

Court 18
3:00 p.m. Filip Krajinovic/ Jared Donaldson
4:00 p.m. Lukas Lacko/ Peter Gojowczyk
5:00 p.m. Ivan Dodig/ Rajeev Ram

Court 19

3:00 p.m. Jelena Ostapenko/ Lauren Davis
4:00 p.m. Katarina Srebotnik/ Vania King/ Anastasia Rodionova/ Nadiia Kichenok