Practice Schedule: Thursday, March 22

 

*SCHEDULE IS SUBJECT TO CHANGE*

Stadium
9:45 a.m.  Donald Young
10:15 a.m.  Leonardo Mayer

Grandstand
9:45 a.m.  Denis Shapovalov
10:15 a.m. Guillermo Garcia Lopez/ Steve Johnson/ Tenny Sandgren/ Aljaz Bedene

Court 1
9:45 a.m.  Yoshihito Nishioka/ Victor Troicki
10:15 a.m.  Thomas Fabbiano/ Stefano Tsitsipas

Court 2
9:45 a.m.  Alison Van Uytvanck

10:15 a.m.  Ekaterina Makarova

Court 3
10:30 a.m.  Caroline Wozniacki
12:00 p.m.  Juan Martin del Potro/ Pablo Carreno Busta
1:00 p.m.  Richard Gasquet/ Karen Khachanov
3:00 p.m.  Grigor Dimitrov/ Bradley Klahn
 

Court 4
10:00 a.m.  Venus Williams
11:00 a.m. Garbiñe Muguruza
12:00 p.m.  Diego Schwartzman/ Cameron Norrie
1:30 p.m. Simona Halep

Court 5
11:00 a.m.  CoCo Vandeweghe/ Ashleigh Barty

11:30 a.m.  Caroline Garcia
12:30 p.m.  Mischa Zverev/ Alexander Zverev
1:00 p.m.  Jelena Ostapenko/ Daria Gavrilova
3:30 p.m. Novak Djokovic
5:00 p.m.  Madison Keys

Court 7
9:45 a.m.  Darian King/ Taro Daniel
10:15 a.m. Karolina Pliskova

Court 8
10:15 a.m.  Julia Goerges

Court 9
9:45 a.m.  Kristina Mladenovic/ Timea Babos

10:15 a.m.  Magdalena Rybarikova

Court 10
9:45 a.m.  Alize Cornet
10:15 a.m.  Aljaz Bedene

Court 11

10:00 a.m.  Feliciano Lopez/ Marc Lopez
11:00 a.m.  Borna Coric/ Damir Dzumhur
12:00 p.m.  Kei Nishikori/ Fabio Fognini
1:00 p.m.  Tomas Berdych/ Pablo Carreno Busta
2:00 p.m.  Milos Raonic/ Hyeon Chung
3:00 p.m.  Nick Kyrgios/ Matt Reid

Court 12
10:00 a.m.  Anett Kontaveit/ Elena Vesnina
11:00 a.m.  Petra Kvitova
12:00 p.m.  Elina Svitolina/ Elise Mertens
1:00 p.m.  David Goffin/ Roberto Bautista Agut
5:00 p.m.  Shuai Zhang

Court 13
11:00 a.m.  Kyle Edmund/ Marin Cilic
12:00 p.m.  Filip Krajinovic/ Antonio Sancic
1:00 p.m.  Jack Sock
2:00 p.m.  Andrey Rublev/ Karen Khachanov
3:00 p.m.  Lukasz Kubot/ Marcelo Melo

Court 14
11:00 a.m.  Kevin Anderson/ Nick Kyrgios
12:00 p.m.  Sam Querrey/ David Ferrer
1:30 p.m.  Adrian Mannarino
3:00 p.m.  Daria Kasatkina

Court 15
11:00 a.m.  Nikoloz Basilashvili/ Evgeny Donskoy
12:00 p.m.  Dusan Lajovic
12:30 p.m.  Marius Copil/ Ricardas Berankis
1:00 p.m.  Radu Albot/  Matthew Ebden
1:30 p.m.  Raven Klaasen/ Michael Venus
2:00 p.m.  Nenad Zimonjic/ Kyle Edmund

2:30 p.m.  Thanasi Kokkinakis/ Mikhail Kukushkin
3:00 p.m.  Nicholas Monroe
4:00 p.m.  Ben McLachlan/ Jan-Lennard Struff
5:00 p.m.  Dominic Inglot/ Marcus Daniell
6:00 p.m.  Nicolas Kicker/ Gastao Elias

Court 16
10:00 a.m.  Henri Kontinen/ John Peers
11:00 a.m.  Mirza Basic/ Victor Estrella Burgos
11:30 a.m.  Horacio Zeballos/ Yuki Bhambri
12:00 p.m.  Fernando Verdasco
1:00 p.m.  Raven Klaasen/ Michael Venus
2:00 p.m.  Joao Sousa/ Maximilian Martener
3:00 p.m.  Mikhail Youzhny
4:00 p.m.  Ivan Dodig/ Rajeev Ram
5:00 p.m.  Juan Sebastian Cabal/ Robert Farah
6:30 p.m.  Frances Tiafoe

Court 17

12:30 a.m.  Svetlana Kuznetsova
1:00 p.m.  Max Mirnyi/ Ryan Harrison
3:00 p.m.  Katarina Srebotnik/ Vania King
5:00 p.m.  Marcelo Demoliner/ Daniel Nestor

Court 18
10:00 a.m.  Anastasia Pavlyuchenkova
11:00 a.m.  Carina Witthoeft
12:00 p.m.  Carla Suarez Navarro
12:30 p.m.  Su-Wei Hsieh
1:00 p.m.  Yafan Wang/ Sorana Cirstea
1:30 p.m.  Sloane Stephens
2:00 p.m.  Ajla Tomljanovic
4:00 p.m.  Denis Istomin

Court 19

10:00 a.m.  Tatjana Maria
11:00 a.m.  Daniil Medvedev
11:30 a.m.  Monica Niculescu
12:00 p.m.  Kirsten Flipkens/ Nina Stojanovic
1:00 p.m.  Alison Riske
2:00 p.m.  Zarina Diyas
3:00 p.m.  Abigail Spears/ Alicja Rosolska
4:00 p.m.  Arantxa Parra Santoja/ Lara Arruabarrena
5:00 p.m.  Vania King