Practice Schedule: Saturday, March 24

 

*SCHEDULE IS SUBJECT TO CHANGE*

Stadium
9:45 a.m.  Alexander Zverev
10:15 a.m.  Agnieszka Radwanska

Grandstand
10:15 a.m. Yoshihito Nishioka/ Taro Daniel

Court 1

9:45 a.m.  Denis Shapovalov
10:15 a.m.  Kyle Edmund/ Dusan Lajovic

Court 3

10:30 a.m.  Tomas Berdych
11:00 a.m.  Petra Kvitova
2:30 p.m.  Angelique Kerber

Court 4
10:00 a.m.  Damir Dzumhur
11:00 a.m.  Simona Halep
12:00 p.m.  Juan Martin del Potro
1:30 p.m.  Pablo Carreno Busta
3:00 p.m.  Grigor Dimitrov
 

Court 5
10:30 a.m.  Victoria Azarenka
11:30 a.m.  Sam Querrey
12:00 p.m.  Marin Cilic
1:00 p.m.  Marin Cilic

Court 6
11:00 a.m.  Johanna Konta
12:00 p.m.  Anastasia Sevastova
2:30 p.m.  Anastasia Pavlyuchenkova

Court 7
10:15 a.m.  Marius Copil 

Court 8
10:15 a.m.  Ben McLachlan/ Jan-Lennard Struff
10:15 a.m.  Richard Gasquet/ Mikael Ymer

Court 9
10:15 a.m.  Katarina Srebotnik/ Vania King

Court 10
10:15 a.m.  Daniel Nestor/ Marcelo Demoliner
12:15 p.m.  Marcin Matkowski/ 
Aisam-Ul-Haq Qureshi

Court 11
10:00 a.m.  David Ferrer/ Karen Khachanov
12:00 p.m.  Milos Raonic
1:00 p.m.  Daria Gavrilova
2:00 p.m.  Henri Kontinen/ John Peers
7:30 p.m.  Christina McHale


Court 12
11:00 a.m.  Asleigh Barty
1:00 p.m.  Jelena Ostapenko
2:00 p.m.  Jeremy Chardy/ Jared Donaldson

Court 13
11:00 a.m.  Nadia Kichenok/ Anastasia Rodionova
12:00 p.m.  Maria Sakkari
1:00 p.m.  Denis Istomin
1:30 p.m.  Latisha Chan/ Hao-Ching Chan
3:00 p.m.  Petra Martic
4:00 p.m.  Lara Arruabarrena/ Arantxa Parra Santonja

Court 14
11:00 a.m.  Elise Mertens/ Dmi Schuurs
11:30 a.m.  Gabriela Dabrowski/ Yifan Xu
12:00 p.m.  Yafan Wang/ Christina McHale
12:30 p.m.  Lyudmyla Kichenok/ Alla Kudryatseva
2:00 p.m.  Jana Fett/ Sofya Zhuk

Court 15
10:00 a.m.  Frances Tiafoe
11:00 a.m.  Mate Pavic/ Oliver Marach
12:00 p.m.  Rohan Bopanna/ Edouard Roger-Vasselin
1:00 p.m.  Steve Johnson
2:00 p.m.  Joao Sousa
3:00 p.m.  Yuki Bhambri
4:00 p.m.  Mikhail Youzhny

Court 16
11:00 a.m.  Evgeny Donskoy/ Guillermo Garcia-Lopez
11:30 a.m.  Radu Albot
12:30 p.m.  Dominic Inglot/ Marcus Daniell
1:00 p.m.  Filip Krajinovic
2:00 p.m.  Alexander Peya/ Nikola Mektic
3:00 p.m.  Michael Mmoh
4:00 p.m.  Benoit Paire

Court 17
10:30 a.m.  Alison Riske
11:00 a.m.  Anna-Lena Groenefeld/ Raquel Atawo
12:00 p.m.  Johanna Larsson/ Kiki Bertens
1:00 p.m.  Donna Vekic 

Court 18
11:30 a.m.  Fernando Verdasco
12:00 p.m.  Mike Bryan/ Bob Bryan
12:30 p.m.  Fabio Fognini
1:00 p.m.  Kevin Anderson
1:30 p.m.  Adrian Mannarino
2:00 p.m.  Jack Sock