Practice Schedule: Friday, March 23

 

*SCHEDULE IS SUBJECT TO CHANGE*

Stadium
10:15 a.m.  Pierre-Hugues Herbert

Grandstand
9:45 a.m.  David Goffin
10:15 a.m. Petra Kvitova

Court 1

10:15 a.m.  Milos Raonic/ Jeremy Chardy

Court 2

10:15 a.m.  Danielle Collins

Court 3
10:00 a.m.  Marin Cilic
11:00 a.m.  CoCo Vandeweghe
11:30 a.m.  Kasatkina Daria
12:00 p.m.  Alexander Zverev/ Kyle Edmund
2:00 p.m.  Madison Keys
3:00 p.m.  Grigor Dimitrov
 

Court 4
12:00 p.m.  Angelique Kerber
1:00 p.m.  Novak Djokovic
3:00 p.m.  Venus Williams
5:30 p.m.  Juan Martin del Potro

Court 5
10:15 a.m.  Barbora Strycova

Court 6
11:00 a.m. Simona Halep/ Irina-Camelia Begu
12:00 p.m.  Anett Kontaveit
12:30 p.m.  Kristina Mladenovic
1:00 p.m.  Dusan Lajovic/  Guillermo Garcia-Lopez
3:00 p.m.  Jelena Ostapenko

Court 7
9:45 a.m.  Andrea Petkovic
10:15 a.m.  Richard Gasquet/ Mikael Ymer

Court 8
9:45 a.m.  Filip Krajinovic

10:15 a.m.  Daria Gavrilova

Court 9
9:45 a.m.  Claire Liu/ Asleigh Barty
10:15 a.m.  Shuai Zhang

Court 10

9:45 a.m.  Nicholas Monroe/ Jack Sock
10:15 a.m.  Rohan Bopanna/ Edouard Roger-Vasselin

Court 11
10:00 a.m.  Carina Witthoeft
11:00 a.m.  Fernando Verdasco/ Steve Johnson
12:00 p.m.  Kevin Anderson/ Fabio Fognini
6:00 p.m.  Garbiñe Muguruza

7:00 p.m.  Caroline Wozniacki

Court 12
10:00 a.m.  Anastasia Sevastova
10:30 a.m.  Aryna Sabalenka
11:00 a.m.  Sam Querrey/ Daniel Taro
12:00 p.m.  Borna Coric/ Karen Khachanov
1:00 p.m.  Agnieszka Radwanska
2:00 p.m.  Abigail Spears/ Alicja Rosolska
3:00 p.m.  Katarina Srebotnik/ Vania King
5:00 p.m.  Anastasia Pavlyuchenkova
7:00 p.m.  Monica Puig

Court 13
10:00 a.m.  Daniel Nestor/ Marcelo Demoliner
11:00 a.m.  John Millman/  Vasek Pospisil
11:30 a.m.  Kei Nishikori/ Yasutaka Uchiyama
12:00 p.m.  Kirsten Flipkens/ Ekaterina Makarova
12:30 p.m.  Jiri Vesely
1:00 p.m.  Jan-Lennard Struff/ Maximilian Martener
2:00 p.m.  Denis Shapovalov/ Nicola Kuhn
5:30 p.m.  Robin Haase

Court 14
10:00 a.m.  Varvara Lepchenko
11:00 a.m.  Alison Riske
11:30 a.m.  Sofia Kenin
12:00 p.m.  Gilles Muller
12:30 p.m.  Elise Mertens
1:00 p.m.  Kiki Bertens
1:30 p.m.  Sloane Stephens/ Eugenie Bouchard
2:00 p.m.  Timea Babos
3:00 p.m.  Henri Kontinen/ John Peers
4:00 p.m.  Lara Arruabarrena/ Arantxa Parra Santonja
4:30 p.m.  Yafan Wang/ Ying-Ying Duan

Court 15
10:30 a.m.  Varvara Lepchenko
11:00 a.m.  Andrey Rublev/ Marc Lopez
12:00 p.m.  Benoit Paire
1:00 p.m.  Jared Donaldson
1:30 p.m.  Mikhail Youzhny
2:00 p.m.  Michael Venus/ Raven Klaasen
3:00 p.m.  Ivan Dodig/ Rajeev Ram/ Marcus Daniel/ Dominic Inglot
4:00 p.m.  Frances Tiafoe  


Court 16
10:00 a.m.  Jamie Murray/ Bruno Soares
11:15 a.m.  Denis Shapovalov
11:30 a.m.  Matthew Ebden
12:00 p.m.  Max Mirnyi/ Ryan Harrison
1:00 p.m.  Yoshihito Nishioka/ Damir Dzumhur
2:00 p.m.  Marcin Matkowski/ Aisam-Ul-Haq Qureshi
3:00 p.m.  Juan Sebastian Cabal/ Robert Farah
4:00 p.m.  Evgeny Donskoy

Court 17
10:00 a.m.  Beatriz Haddad Maia
11:30 a.m.  Petra Martic
12:00 p.m.  Aleksandra Krunic/ Kateryna Bondarenko
1:00 p.m.  Nikoloz Basilashvili
2:00 p.m.  Nadiia Kichenok/ Anastasia Rodionova
3:00 p.m.  Hao-Ching Chan/ Latisha Chan  

Court 18
10:30 a.m.  Adrian Mannarino/ Daniil Medvedev
11:30 a.m.  Johanna Konta
12:00 p.m.  David Ferrer/ Pablo Carreno Busta
2:30 p.m.  Thanasi Kokkinakis
4:00 p.m.  Nikola Mektic/ Alexander Peya

Court 19

10:00 a.m.  Christina McHale/ Whitney Osuigwe
11:00 a.m.  Hyeon Chung
11:30 a.m.  Lukasz Kubot/ Marcelo Melo
12:00 p.m.  Julia Goerges/ Bethanie Mattek-Sands

12:30 p.m.  Feliciano Lopez/ Marc Lopez
1:00 p.m.  Karolina Pliskova
2:00 p.m.  Zarina Diyas
3:00 p.m.  Samantha Stosur