Practice Schedule: Thursday, March 23

 

*SCHEDULE IS SUBJECT TO CHANGE*

Stadium
9:15 a.m. Karolina Pliskova
10:15 a.m. Frances Tiafoe/ Marcel Granollers/ Borna Coric

Grandstand
8:15 a.m. Tommy Robredo
10:15 a.m. Diego 
Schwartzman/ Damir Dzumhur

Court 1
9:15 a.m. Adrian Mannarino
9:45 a.m. Benjamin Becker

Court 2
9:15 a.m. Lucie Safarova 
9:45 a.m. Daria Gavrilova 
10:15 a.m. Hyeon Chung 

Court 3 
11:00 a.m. 
Agnieszka Radwanska
12:00 p.m. Svetlana Kuznetsova/ Kristina Mladenovic
1:00 p.m. CoCo Vandeweghe
2:00 p.m. Nick Kyrgios/ Matt Reid
3:00 p.m. Caroline Wozniacki 
4:00 p.m. Feliciano Lopez/ Marc Lopez
5:00 p.m. Garbiñe Muguruza

Court 4
9:00 a.m. Simona Halep
11:00 a.m. Rafael Nadal/ Pablo Cuevas
1:00 p.m. Venus Williams
3:00 p.m. Fernando Verdasco

Court 5
12:15 p.m. Elina Svitolina
Court 6
11:00 a.m. Stan Wawrinka/ Milos Raonic
1:00 p.m. Juan Martin del Potro/ Kei Nishikori
2:00 p.m. Mischa Zverev
3:00 p.m. Gilles Simon

Court 7
9:15 a.m. Yen-Hyun Lu
9:45 a.m. Casper Ruud

Court 10
10:15 a.m. Fabio Fognini/ Robert Lindstedt

Court 11
11:00 a.m. Dominic Thiem/ Roberto Bautista Agut 
12:00 p.m. Pablo Carreño/ Albert Ramos Vinolas
1:00 p.m. Paolo Lorenzo/ Joao Sousa

2:00 p.m. Ivo Karlovic/ Viktor Troicki
3:00 p.m. 
5:00 p.m. 

Court 12
10:00 a.m. Ekaterina Makarova
11:00 a.m. John Isner/ Steve Johnson 
12:00 p.m. Johanna Konta
1:00 p.m. Lucas Pouille

Court 13
10:00 a.m. Sam Querrey/ Gilles Muller
11:00 a.m. Marin Cilic/ David Goffin
12:00 p.m. Alexander Zverev/ Tomas Berdych

Court 14
11:00 a.m. Daria Kasatkina
12:00 p.m. Roberta Vinci
1:00 p.m. Samantha Stosur/ Carla Suarez Navarro
5:00 p.m. Jamie Murray/ Bruno Soares

Court 15
11:00 a.m. Florian Mayer
11:30 a.m. Dennis Istomin/ Gastro Elias
12:00 p.m. Robin Haase
1:30 p.m. Mikhail Kukushkin
2:30 p.m. Pablo Cuevas/ Rohan Bopanna
4:00 p.m. Alexander Dolgopolov
6:00 p.m. 
Thomas Belluci

Court 16
11:00 a.m. Lukas Lacko
11:30 a.m. Horacio Ceballos
12:00 p.m. Andrey Kuznetsov/ Andrey Rublev
4:00 p.m. Marcelo Melo/ Lukas Kubot

Court 17
11:00 a.m. Nicolas Mahut/ Pierre-Hugues Herbert
1:00 p.m. Yoshihito Nishioka
2:00 p.m. Andrea Hlavackova/ Sania Mirza
6:00 p.m. Benoit Paire

Court 18
11:30 a.m. Julia Goerges
12:30 Lara Arruabarrena/ Chen Liang
1:30 p.m. Jana Cepelova

Court 19
12:30 p.m. Barbora Strycova
4:00 p.m. Suai Peng