Practice Schedule: Friday, March 24

 

*SCHEDULE IS SUBJECT TO CHANGE*

Stadium
10:15 a.m. Kevin Anderson/ Kei Nishikori

Grandstand
9:15 a.m. Viktor Troicki
9:45 a.m. Madison Keys

Court 1
9:15 a.m. Marin Cilic
10:15 a.m. Pablo Carreño Busta

Court 2
9:45 a.m. Philip Kohlschreiber
10:15 a.m. Svetlana Kuznetsova

Court 3 
11:00 a.m. 
Rafael Nadal
12:00 p.m. Tomas Berdych/ Tommy Robredo
3:00 p.m. Agnieszka Radwanska

Court 4
11:00 a.m. Stan Wawrinka/ Alexander Zverev
12:30 p.m. Caroline Garcia
1:00 p.m. Juan Martin del Potro/ David Ferrer
6:00 p.m. Grigor Dimitrov
7:00 p.m. Venus Williams

Court 5
9:15 a.m. Taylor Fritz
10:15 a.m. Martina Hingis/
Yung-Jan Chan
Court 6
10:00 a.m. Jamie Murray/ Bruno Soares
11:00 a.m. Paolo Lorenzi/ Andreas Seppi
12:00 p.m. Roberto Bautista Agut/ David Goffin
1:30 p.m. Jack Sock
2:00 p.m. Angelique Kerber

Court 7
9:15 a.m. Jiri Vesely
9:45 a.m. Roberta Vinci

10:15 a.m. Joao Sousa

Court 8
9:15 a.m. Albert Ramos-Vinolas

Court 9
9:00 a.m. Monica Niculescu/ Sara Errani
10:15 a.m. Ekaterina Makarova

Court 11
10:00 a.m. Ivo Karlovic
11:00 a.m. Dominic Thiem/ Sam Querrey
12:00 p.m. Gilles Simon

1:00 p.m. Nick Kyrgios
2:00p.m. Steve Johnson

Court 12
12:00 p.m. Gilles Simon
1:00 p.m. Dominika Cibulkova
3:00 p.m. Ansatasia Pavlyuchenkova

Court 13
1:00 p.m. Gilles Simon
2:30 p.m. Dominic Thiem
3:00 p.m. Lucas Rouille
4:00 p.m. Fernando Verdasco

Court 14
10:30 a.m. Martina Hingis/ Yung-Jan Chan
11:00 a.m. Daria Kasatkina
12:30 a.m. Johanna Konta/ Caroline Garcia
2:00 p.m. Carla Suarez Navarro/ Samantha Stosur
2:30 p.m. Kristina Mladenovic
3:00 p.m. Karen
 Khachanov

Court 15
9:30 a.m. Jeremy Chardy/ Viktor Troicki
10:00 a.m. Federico Delbonis
10:30 a.m. Fabio Fognini
11:00 a.m. Nicolas Mahut
11:30 a.m. Guido Pella 
12:00 p.m. Jared Donadlson/Dudi Sela
1:00 p.m. Donald Young
5:00 p.m. Tommy Haas/ Rajeev Ram

Court 16
11:30 a.m. Diego Schwartzman/ Horacio Zeballos
12:00 p.m. Benoit Paire/ Nikola Mektic
12:30 p.m. Andrey Rublev/ Mikael Ymer
1:00 p.m. Andrey Kuznetsov/ Karen Khachanov
2:00 p.m. Frances Tiafoe/ Darian King

Court 17
10:00 a.m. Marcelo Melo/ Lukasz Kubot/ Juan Sebastian Cabal/ Robert Farah
11:00 a.m. Mike Bryan/ Bob Bryan
2:00 p.m. Marcel Granollers/ Ivan Dodig

2:00 p.m. Andrea Hlavackova/ Sania Mirza
5:00 p.m. Borna Coric/ Damir Dzumhur

6:00 p.m. Benoit Paire

Court 18
9:30 a.m. Jelena Jankovic/ Taylor Townsend
10:30 a.m. Lara Arruabarrena/ Anett Kontaveit
12:00 p.m. Lucie Safarova/ Bethanie
 Mattek-Sands

Court 19
10:00 a.m. Julie Goerges 
112:00 p.m. Sania Mirza